Новини

ДЕВОЙКИТЕ НА АРДИНО С ОТЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА ТУРНИРА В КАЗАНЛЪК
25 Октомври 2013

[Още снимки]

Волейболистките девойки младша възраст от град Ардино за пореден път доказаха класата си. В първия турнир за есенния сезон в който участваха, момичетата показаха, че не са си губили времето през лятото. В турнира проведен в гр. Казанлък на 19-20.10.2013 г. участваха общо 9 отбора от регион Странджа: ОУСК „БУРГАС-2007” - Бургас, ВК „БУРГАС 2009” - Бургас, ВК „КАЗАНЛЪК” - Казанлък, ВК „Тунджа” - Ямбол, ВК „ЯВОРОВ” - Чирпан, ВК „СТРАНДЖА” - Средец, ВК „СТОГОС 2006” - Нова Загора, ВК „АЛАДА” - Ардино и СКВ „БЕРОЕ” -Стара Загора.
Конкуренцията бе наистина голяма, но отборът с треньор Месут Хайрулов успя да се представи по невероятен начин. Момичетата успяха да надвият ВК „ТУНЖДА - Ямбол в оспорван мач който завърши 3:0 в полза на ВК „АЛАДА”. Всеки един от геймовете беше доста оспорван – разликата не се промянаше на повече от 1-2 точки, но девойките от Ардино показаха по-добра психика и надделяха. Срещата с ВК „ СТРАНДЖА” - Средец също беше оспорвана, но ардинският отбор отново показа по-добри качества и спечели с 3:0, като и в двата мача капитанката Джанан Мехмед се отличи с отлични отигравания, които до голяма степен решиха изходите на двубоите. Мачът с ВК „ЯВОРОВ” - Чирпан беше с най-голямо напрежение и най-зрелищен - пълен с малки обрати. Първият гейм завърши 25:23 в полза на ВК „АЛАДА”. Във втория гейм отборът от Чирпан се съвзе и поведе с 5 точки. С блестяща игра девойките от Ардино стопиха разликата и успяха да спечелят гейма. ВК „ЯВОРОВ” успя да отмъкне третия гейм под носа на възпитаничките на Месут Хайрулов, но в четвъртият гейм опитът на треньора се оказа решителен и след проведената между геймовете реч, ВК „АЛАДА” категорично надделя в мача с 3:1 . Единствената загуба на нашия отбор бе нанесена от домакина на турнира ВК „КАЗАНЛЪК”.
Така с 3 победи от 4 мача, отборът на Месут Хайрулов е на второ място в класирането след ВК „Казанлък”. Девойките от Ардино се отличиха с професионална игра на високо ниво. „Тренировките на пясък си казаха думата.” - сподели треньорът, който проведе множество тренировки с момичетата на новоизграденото игрище за плажен волейбол в малкия град. „Това което направи отборът в Казанлък беше героизъм. Много съм доволен от момичетата, показаха страхотна игра и ме накараха да се почуствам горд. Ще продължим да работим и да се развиваме.” - каза още Месут Хайрулов, който вече гледа напред към следващия турнир.