Новини

„ЮНАК” С ТРУДНА ПОБЕДА НАД „ПЕРПЕРИКОН”
26 Април 2015

[Още снимки]

Отборът на „Юнак” от Ардино спечели трудна домакинска победа с 3:2 срещу тима на „Перперикон” от кърджалийското село Перперек в отложена среща от областното първенство по футбол за мъже. В герой за „юнаците” се превърна Шенол Байрямов, който отбеляза два гола.
Гостите от Перперек влязоха устремно в срещата и още във втората минута поведоха с гол на Окан Ахмед. В 20-та минута домакините успяха да изравнят резултата. Точен за ардинчани бе Драгомир Йорданов. Десет минути по-късно най-добрият на терена в този мач Шенол Байрямов направи резултата 2:1. В 33-та минута гостите отново изравниха чрез Касим Мехмед. До края на първата част двата тима размениха по няколко добри атаки, но нов гол не падна.
Второто полувреме започна по перфектен начин за „Юнак”. Още в 48-та минута Шенол Байрямов отбеляза втория си гол в мача за 3:2. След това играта се изравни и се водеше предимно в центъра на терена. Пет минути преди края на срещата гостите от Перперек останаха десет души на терена, след като Мехмед Сюлейман получи директен червен картон от рефера на мача Димитър Андреев.
„Стана оспорван мач. Целта пред отбора е да залагаме на млади футболисти”, сподели след мача наставникът на „Юнак” Ферди Велиев.
„Тази година областното първенство е в трагично състояние. В него участват само пет отбора, което е прецедент във футбола ни. Няма конкуренция, а без мачове не се влиза във форма. Не останаха младежи в областта, играем с ветерани и ученици”, заяви председателят на „Перперикон” Юмер Исмаил.

Прочитания: 471 пъти