Новини

„ЮНАК” И „БАЙКАЛ” ЗАВЪРШИХА НАРАВНО – 1:1
21 Март 2011

[Още снимки]

„Юнак” стигна само до равенство 1:1 срещу гостуващия „Байкал” в първия кръг на пролетния полусезон на областното първенство по футбол за мъже. Така възпитаниците на треньора Ферди Велиев останаха на пето място в класирането с актив от 18 точки, но вече изостават на 9 точки зад лидера „Родопи” от Момчилград.
Мачът започна вихрено и още в първата минута гостите от Широко поле откриха резултата. След центриране в наказателното поле вратарят на домакините Ахмет Хайрула се подхлъзна, изпусна топката и Мехмед Сюлейман вкара за 0:1. Веднага след гола юнаците от Ардино се опитаха да изравнят резултата. В 8-ата минута Бекир Бекир направи пропуск след центриране на Ахмед Солак от корнер. В 20-та минута домакините имаха претенци за дузпа, но съдята Владимир Евтимов от Кърджали не отсъди. До края на полувремето домакините тотално смачкаха своя противник, но вратарят на „Байкал” Юрай Юджел направи невероятни спасявания след изстрели на Бекир Бекир, Ашкън Халибрям и Гюрай Бекир
Второ полувреме започна отново с натиск на „Юнак”. В 59-та минута Гюрай Бекир изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.
Домакинският натиск даде резултат в 62-та минута. За нарушение срещу централния нападател Бекир Бекир, главният рефер отсъди пряк свободен удар, а зад топката застана Ахмед Солак. След прецизно изпълнение топката попадна в Тефик Ръфкъ, който с глава изравни резултата. До края „Юнак” беше по-близо до победата, но пропуски направиха Бекир Бекир и Ашкън Халибрям.
Треньоът на „Юнак” Ферди Велиев заяви след мача, че играчите му са създали много голови положения, но вратарят на гостите Юрай Юджел е направил много силен мач.
Имахме пет или шест чисти ситуации, но техният вратар спаси всичко. Изиграхме много добър мач срещу един организиран и амбициозен противник. Да се надяваме, че занапред ще се представим на още по-добро ниво, каза Велиев.
Стана динамичен и хубав мач. Имахме много контузени играчи. Искам да поздравя момчетата за мъжеството и характера, който показаха. Доволен съм от едната точка. Искам да поздравя и домакините за отличната организация, която създадоха, заяви президентът на „Байкал” и кмет на село Широко поле Себахтин Касим.