ONLINE камера

Новини

ЮНАК ПОДНЕСЕ ИЗНЕНАДАТА НА КРЪГА
15 Октомври 2012

Отборът на Юнак от Ардино поднесе изненадата на третия кръг от областното първенство по футбол за мъже, побеждавайки миналогодишния първенец Левски от Крумовград с 4:3.
През първото полувреме момчетата на Ферди Велиев поведоха с 3:0. Серията започна в 16-та минута, когато капитанът на ардинци Гюнер Бекир бе точен от дузпа. В средата на частта „юнаците” се развихриха и нанизаха още два гола, дело на Нурай Ахмед и Гюрай Бекир.
На почивката отборът на Юнак сякаш помисли победата за сигурна и се отпусна.
Гостите от Крумовград се възползваха и в рамките на десет минути намалиха на 2:3 чрез Иво Ангелов и Пламен Михайлов. Все пак футболистите на Юнак стигнаха и до четвърти гол, който бе дело на тарана Ахмед Солак. В самия края на мача Айдън Хюсеин от Левски оформи крайния резултат.
„Искам да поздравя момчетата за мъжката игра. С всеки изминат двубой показват по-добра игра. Играем мач за мач”, заяви старши треньорът на Юнак Ферди Велиев. Той уточни, че съдийската бригада начело с Димитър Андреев е било отлична и си пожела всички рефери да свирят така.
Председателят на областния съвет на БФС Тургай Али сподели, че първенствата в регионалния футбол са започнали по-интересно от очакваното. При мъжете фаворити за областната футболна титла са момчилградският Родопи, Искра от Черноочене и Левски от Крумовград.В последните няколко години върви едно подмладяване на отборите в региона. Редуват се очаквани резултати, а понякога и неочаквани в различните възрастови групи. В Ардино местният подмладен състав поднесе приятната изненада на кръга, побеждавайки последния областен първенец Левски, заяви Тургай Али. Той отбеляза, че някои отбори( предимно от община Кърджали) изпитват значителни финансови затруднения, и все още не са показали това на което са способни. „Смятам, че тимовете от община Кърджали тепърва ще бъдат фактор в оставащите срещи”, каза още Али.
При юношите младша възраст се открояват тимовете на Палас от Рудозем и на Арда 1, а при децата силно впечатление прави стартът на ФК „Боровец” с треньор Юсеин Стефанов, уточни още шефът на областния съвет на БФС.