A- A+ A
Община Ардино
Официален сайт

Среща с живото слово на родопите



Среща с живото слово на родопите

На 29 януари 2026 г. (четвъртък) от 15:00 часа в заседателната зала на Община Ардино ще се състои представяне на новоиздадени книги на автори от община Ардино и региона.

Събитието се организира по проект BG-RRP-11.022-0001-С01 „Минало и съвремие в сърцето на Родопите – културни мостове на Ардино“, финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз, и е част от културния календар на общината.

Творчеството и новите издания на авторите Азис Мурад, Алина Семерджиева, Маргарита Павлова, Иво Георгиев, Елза Войнова, Светла Узунова-Сандева и Ели Видева, ще бъдат представени от доцент Петър Хаджинаков.

Основната цел на събитието е да популяризира съвременното литературно творчество в региона, да създаде пространство за културен диалог и да предложи на публиката възможност за среща с авторите и тяхното слово. Предвидена е приятна и неформална атмосфера с разговори за книги, вдъхновение и мястото на литературата в съвременното общество.

Община Ардино кани всички жители и гости на града, които проявяват интерес към литературата и културата, да присъстват и да станат част от това значимо културно събитие.

 



‹ Назад

Актуално
Предстоящи събития